•

Historia szkoły Podstawowej w Gierałtowcu sięga XVII w. na co wskazują zachowane dokumenty. Pałac, w którym mieści się obecna szkoła datowany jest na XVII w. a nawet XVI w. o czym świadczą zachowany portal, pomieszczenia piwniczne i elementy architektoniczne. Przedwojenna szkoła w Gierałtowcu była szkołą ewangelicką, a tuż przed wybuchem i do zakończenia II wojny światowej - szkołą powszechną. W czasie działań wojennych budynek szkoły uległ całkowitemu zniszczeniu. Dopiero od roku szkolnego 1959/1960 rozpoczęła się w obecnym budynku działalność oświatowa. Obecnie do Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu uczęszczają dzieci przedszkolne od 3 roku życia oraz uczniowie klas I - VIII. Dzieci dowożone są z 9 okolicznych wiosek z terenu  gminy : Złotoryja, Chojnów i Miłkowice. Dysponujemy pracownią komputerową, w klasach korzystamy z tablic interaktywnych, monitorów dotykowych i innych urządzeń TIK. Uczniowie korzystają z wybudowanej sali gimnastycznej i bloku socjalnego ze stołówką, świetlicą i biblioteką. Na terenie zabytkowego parku najmłodsze dzieci spędzają czas na placu zabaw, w piaskownicy i na boisku trawiastym. Po zajęciach lekcyjnych odbywają się różne koła zainteresowań, zespoły dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia logopedyczne, sportowe i artystyczne. Uczestniczymy w programach o charakterze profilaktycznym i prozdrowotnym.  Po lekcjach w nowym obiekcie odbywają się zajęcia tenisa stołowego, gimnastyki ogólnorozwojowej, taneczne i muzyczne. Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy sportowe, są laureatami konkursów przedmiotowych i artystycznych. Wychowawcy klas organizują wycieczki turystyczne i krajoznawcze, wyjazdy do kina, teatru i na basen. Współpracujemy z wieloma instytucjami na terenie powiatu złotoryjskiego i legnickiego. Zapraszamy do naszej szkoły.