• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

23.02.2024 09:41
      Dnia 9 lutego grupach przedszkolnych 5,6 latków i 4,5 latków obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Poznały historię jego powstania oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Przedszkolaki miały także możliwość stworzenia kolorowych, smakowicie wyglądających placków, używając do tego przeróżnych materiałów oraz stosując różne techniki plastyczne. Pomimo, iż pizze te były papierowe, bardzo rozbudzały nasze apetyty.
       Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, pizzy dostarczonej nam przez Pizzerię Nisza ze Złotoryi.  To był niezwykle smakowity dzień!

• POZNAJEMY ZAWÓD FRYZJERA

23.02.2024 09:38
      Grupa 5,6 latków  w ramach poznawania zawodu fryzjera udały się na wycieczkę do pobliskiego zakładu fryzjerskiego. Przedszkolaki obejrzały z zainteresowaniem wyposażenie  salonu oraz znajdujące się tam sprzęty,  mieli możliwość obejrzenia z bliska pracy fryzjerki. Dziękujemy Pani Agnieszce za wspaniałą lekcję i za zaproszenie.

23.02.2024 09:35
      6 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych  i uczniowie  z klas I-III. Tego dnia wszystkim towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, udekorowaną serpentynami i balonami. Dzieci przybyły w pięknych i pomysłowych przebraniach. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał. Po udanej zabawie uczniowie udali się do swoich klas na poczęstunek. Zabawa była bardzo udana.
    • W DRODZE DO STAJENKI

23.02.2024 09:33
      20 grudnia 2023 roku w oddziałach przedszkolnych panowała radosna i ciepła atmosfera.  Magiczny czas udzielił się dzieciom i wszystkim rodzicom. Wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie.
      W sali gimnastycznej wszyscy odświętnie ubrani z niecierpliwością oczekiwali na niecodzienne i wyjątkowe wydarzenie Jasełka pt. „W drodze do stajenki” przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wierszem i piosenką opowiedziały historię narodzin Jezusa.  Aktorzy znakomicie odegrali rolę Józefa i Maryi, Aniołów, Pasterzy oznajmiających wszystkim radosną nowinę o narodzeniu Jezuska, a także gości przybywających do szopki, nie tylko tych tradycyjnych, ponieważ oprócz Trzech Króli nowonarodzonego Jezusa odwiedziły również postaci bajkowe.  Przygotowane dekoracje ozdobiły świąteczną scenografię: żłobek z Jezuskiem, gwiazda betlejemska. Wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Dopełnieniem Jasełek były piękne życzenia bożonarodzeniowe   złożone przez panią dyrektor dla  dzieci i rodziców.

• WIZYTA MIKOŁAJA

23.02.2024 09:26
      Dnia 06.12.2023r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj.
      Na jego wizytę wszystkie przedszkolaki cierpliwie czekały, przygotowując program artystyczny i powitały Mikołaja wierszykami, piosenkami oraz tańcem.
      Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom dużo radości.
      Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.
      Cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.