• Dnia 18 lutego 2024r. w Brzegu Dolnym odbył się 3 DOLNOŚLĄŚKI TURNIEJ TENISA STOŁÓWEGO GRAND PRIX KADETEK I KADETÓW.

• Miłosz Roicki

W kategorii dziewcząt wystartowało 21 zawodniczek, wśród naszych Kadetek najlepiej zagrała Kaja Rajczakowska, która uplasowała się na 14 miejscu.

W kategorii chłopców wystartowało 67 zawodników, wśród naszych Kadetów najlepiej zagrał Wojciech  Machacz, który uplasował się na 32 miejscu.

• Dnia 11 lutego 2024r. we Wrocławiu  odbył się 3 DOLNOŚLĄŚKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO GRAND PRIX MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW.

Nasz klub UKS ŻAK reprezentowało 6 zawodników :

• Adam Hul

W wyniku rozegranych  meczy nasi zawodnicy przesunęli się w rankingu o dwa miejsca do góry.

• 14 lutego w naszej szkole odbył się  ,,Walentynkowy Turniej Tenisa Stołowego’’.

III miejsce-Miłosz  Roicki

Rozegrano również Mixty  czyli grę w parach mieszanych. Udział wzięło 8 par.

Najlepsze trzy  pary  turnieju to:

I miejsce- Kaja Rajczakowska- Mateusz Drzyzga

II miejsce-  Oliwia Sutyła- Jakub Podskarbi

III miejsce- Nina Bogdan – Wojciech Machacz

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom Turnieju i zapraszamy za rok.

• W niedzielę 29.10.2023 ośmioro zawodników

z naszego szkolnego klubu  UKS ŻAK, wzięło udział w 2DGP wojewódzkim w Brzegu Dolnym.

• Hul Adam

Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Oliwia Sutyła, która zajęła piętnaste miejsce, a wśród chłopców Krzysztof Drzymała, który zajął dwudzieste-piąte miejsce. Był to bardzo trudny turniej, dla większości były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi.

Życzymy dużo sukcesów!!!

• Zawody wojewódzkie w tenisie stołowym

Przez dwa dni 27.03 i 28.03 nasi uczniowie: Nikola Guzenda, Nina Bogdan, Kaja Rajczakowska, Aleksandra Poparda, Jowita Sabady, Gabriela Staniszewska, Artur Podskarbi i Gabriel Domański ,wzięli udział w drużynowych zawodach w tenisie stołowym w Brzegu Dolnym. Grali o tytuły Mistrzów Dolnego Śląska Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej a także o prawo startu w finałach ogólnopolskich .

Jak przystało na tenisistów z jednego z najlepszych w tym sporcie województw w Polsce poziom wielu pojedynków był bardzo wysoki, a walka o poszczególne miejsca bardzo zacięta.  Najlepiej wypadła drużyna dziewcząt zajmując V miejsce. Pozostałe drużyny uplasowały się na VI i VII miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Aktualności

• W dniu 04.02.2023r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu rozegrano 3 Dolnośląskie Grand Prix Żaczek i Żaków. Najlepsi okazali Zofia Pawłowska i Michał Nowakowski. Na podkreślenie zasługuje bardzo dobra postawa zawodniczek UKS Lidera Milicz, które zajęły całe podium oraz Michała (TKS Granit Strzelin), który wygrał wszystkie trzy turnieje w tym sezonie. Cieszy także, że po kilku sezonowej przerwie zawody rangi wojewódzkiej mogły znowu gościć w Gierałtowcu. Zawody otworzył Prezes Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pan Kamil Skrzypczak. W zawodach wystartowało 16 dziewcząt i 31 chłopców, UKS Żak Gierałtowiec reprezentowało 3 żaków: Adam Hul, Kacper Kochański i Johannes Dauck. Dla chłopców był to drugi turniej rangi wojewódzkiej w tej kategorii wiekowej od rozpoczęcia przygody z tenisem stołowym i wszyscy uplasowali się na wyższych pozycjach niż w pierwszych zawodach. Ostatecznie Adam Hul zajął miejsce 16, Kacper Kochański miejsce 20 a Johannes Dauck miejsce 28. Zawodnikom gratuluję postawy, bardzo ładnej gry i cieszę się że tak szybko oswajają się z grą turniejową, co jest dobrą prognozą na przyszłość.

• We wtorek 7 lutego 2023 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Finał Powiatowy
        w Drużynowym Tenisie Stołowym, zawody rozegrane były w ramach rywalizacji sportowej organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. Gościliśmy reprezentacje szkół powiatu złotoryjskiego, które walczyły o awans do finału strefowego w dwóch kategoriach wiekowych Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w sumie w turnieju wystartowało 14 drużyn. Drużyny startujące w zawodach reprezentowały następujące szkoły: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Złotoryi, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Złotoryi, Szkoła Podstawowa w Zagrodnie i Szkoła Podstawowa
        w Gierałtowcu. Końcowa klasyfikacja zwodów przedstawia się następująco:

IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta:

I miejsce – SP Gierałtowiec (Nikola Guzenda, Lena Skalska, Nina Bogdan)

II miejsce – SP 3 Złotoryja

III miejsce – SP Zagrodno

Chłopcy:

I miejsce – SP Gierałtowiec I (Wojciech Machacz, Krzysztof Drzymała, Michał Jankowski)

III miejsce – SP 1 Złotoryja

IV miejsce – SP Gierałtowiec II (Bartosz Kochański, Adam Hul, Jakub Zaremba) PK

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta:

I miejsce – SP Gierałtowiec (Aleksandra Poparda, Jowita Sabady, Gabriela Staniszewska)

II miejsce – SP Zagrodno

III miejsce – SP 3 Złotoryja

Chłopcy:

I miejsce – SP Gierałtowiec (Artur Podskarbi, Gabriel Domański)

IV miejsce – SP 1 Złotoryja

Dwa pierwsze zespoły w każdej kategorii wywalczyły awans do finałów strefowych, które odbędą się 2 i 3 marca 2023 r. również w naszej szkole.

• W dniach 2-3 marca 2023 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu rozegrano półfinały wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie i wicemistrzowie 8 powiatów wchodzących w skład strefy legnickiej. W trakcie dwudniowych zmagań sportowych rozegrano ponad 40 meczów, a zespoły, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu wywalczyły prawo startu w finale wojewódzkim w Brzegu Dolnym.  Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły wszystkie zajęły miejsce na podium i tylko drużyna chłopców w młodszej kategorii wiekowej zajmując trzecie miejsce nie awansowała do finału wojewódzkiego. Zawody jako sędzia główny prowadził pan Grzegorz Breś, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Bogusław Dolata Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej Szkolnego Związku Sportowego. Pod długi i ciężkich grach turniejowych okupionych niekiedy łzami najlepsze zespoły nagrodzone zostały dyplomami, medalami, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchar Mistrza Strefy Legnickiej.